Napisane przez: pirath | 2 czerwca 2011

Zamach na Sabbath of Senses!


Apel do wszystkich bloggerów i bloggerek
Poniżej zamieszczam apel Sabbath, autorki bloga : http://sabbathofsenses.blogspot.com
Właściciel bloga Nie Muzyczna Pięciolinia bez wiedzy i zgody  Sabbath, wykorzystał nazwę własną jej bloga i zarejestrował pod nią domenę, za pośrednictwem której przekierowuje do swojego bloga…
takie zachowanie dowodzi kompletnego braku klasy, honoru i poszanowania dla cudzej własności intelektualnej…
tej samej, którą we własnym wydaniu tak usilnie promuje sam Pan Budzyk… szkoda, że tak prostackimi metodami…
co za bagno… nie pozostaje nic jak bojkot jego bloga i jego samego…

p.s. Właściciel NMP moderuje większość nieprzychylnych opinii w tej sprawie, więc pisanie na jego blogu nie ma sensu, bo nieprzychylne opinie i zarzuty pod jego adresem, nie są po prostu publikowane… jakie to tendencyjne….

Bloggerko! Bloggerze!

Tworzysz bloga, inwestujesz w niego swój czas, wiedzę, umiejętności, pasję? Tworzysz markę rozpoznawalną dla Twoich czytelników? Czujesz, że masz swoje miejsce w wirtualnej rzeczywistości?

Ilu z Was zastrzegło nazwę bloga, zarejestrowało domeny (z różnymi końcówkami) z tą nazwą?
Niewielu, prawda? Na tym polega istota blogowania: mamy miejsce w sieci, w którym bez opłat dzielimy się swoją pasją i talentem.

A teraz wyobraźcie sobie, że właściciel innego bloga rejestruje domenę z nazwą miejsca, o którego renomę tak długo dbacie i umieszcza tam odsyłacz do siebie.

Właśnie spotkało to mnie.
Właściciel bloga Nie Muzyczna Pięciolinia wykupił domenę z nazwą bloga Sabbath of Senses, którego prowadzę od 2008 roku i umieścił tam reklamę swojego bloga, na którym wielokrotnie mnie oczerniał.

Proszę, nie publikujcie tego adresu na forach, żeby nie przesuwać go wyżej w wyszukiwarce. Korzystajcie ze skanu.

Prawo pozwala na rejestrowanie domen o dowolnej, niezastrzeżonej nazwie. To, co powstrzymuje ludzi przed kradzieżą cudzej nazwy to zasady. Wiemy jednak, że istnieją ludzie, którzy ich nie mają.

To się może zdarzyć każdej i każdemu z nas. Bez względu na to, na jaki temat piszemy – zawsze może znaleźć się ktoś, kto będzie usiłował pasożytować na Naszej pracy. Nie pozwólmy na to!

Piszcie o tej sprawie na swoich blogach, wywalajcie kolesia z blogrolla, informujcie kogo się da – niech potencjalny kolejny cwaniak wie, że takie zachowanie oznacza internetowy ostracyzm. Zareagujmy tak, żeby każda kolejna pijawka, której przyjdzie do głowy taki numer miała świadomość, że nie warto.

Dziękuję
Sabbath

Reklamy

Responses

 1. Dołączam się do akcji! Im nas więcej , tym lepiej. Sama dopiero zaczynam blogować i naprawdę porażające jest to, co zrobił Twister.
  Daria

 2. nikt z nas by nie chciał by go dotknęła taka niegodziwość…
  dlatego nasza reakcja musi być natychmiastowa i miażdżąca na tyle, by nikomu w przyszłości coś takiego nie przyszło do głowy…

 3. Dziękuję. I masz rację. Teraz decy7dujemy o tym, czy takie incydenty będą się powtarzały, czy nie.

 4. Sabbath, najbardziej mnie poraziło, że w naszym „świecie zapachów” walczymy nieustannie z podróbkami, tandetą i mizerną jakością perfum, a tu okazuje się, że ktoś kto aspiruje sobie prawo do bycia postrzeganym jako najlepszy branżowy blogger robi takie świństwo…
  jak dla mnie to strzelił sobie w stopę, a solidny bojkot szybciutko nauczy go pokory i sprowadzi na ziemię… a upadek będzie wyjątkowo bolesny…
  zresztą…. jak już ktoś u Ciebie naskrobał… tym co zrobił wskazał kto ma najlepszego bloga o tematyce zapachowej 😉

 5. „Sabbath, najbardziej mnie poraziło, że w naszym „świecie zapachów” walczymy nieustannie z podróbkami, tandetą i mizerną jakością perfum, a tu okazuje się, że ktoś kto aspiruje sobie prawo do bycia postrzeganym jako najlepszy branżowy blogger robi takie świństwo…”

  Z tą różnicą, że to nie jest żadna podróbka. NMP pozostaje oddzielnym blogiem, z własnymi tekstami. Za bardzo się nakręcacie wzajemnie. Warto mieć fanów, ale zaślepionych jak w wodza z komunistycznego obrazka, już mniej.

 6. a jak określisz inaczej: świadome i celowe podszywanie się pod kogoś, w celu osiągnięcia własnych korzyści?

  nazwa domeny sugeruje coś z goła innego niż aktualna zawartość….
  teraz dostrzegasz analogię do tanich podróbek?

  skoro NMP aspiruje do bycia niezależnym ha ha ha, rzetelnym ha ha ha i opiniotwórczym miejscem, to niech podpiera się własnymi dokonaniami, a nie żeruje perfidnie na czyjejś popularności…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: